easy site maker
Instalacje fotowoltaiczne

Aktualnie przeglądasz : Strona Główna -> Oferta -> Instalacje fotowoltaiczne

Prowadzenie własnego gospodarstwa domowego zawsze wiąże się z wysokimi kosztami - jednak nie oznacza to, że nie można wygenerować znacznych oszczędności. I to nie na najmniej istotnym rachunku! Sprawimy, że obciążenie finansowe związane z energią elektryczną znacząco się zmniejszy. Dokonujemy tego poprzez instalacje fotowoltaiczne, które korzystają z OZE, czyli odnawialnego źródła energii, jakim są promienie słoneczne. Tym samym jest to nie tylko propozycja korzystna pod względem ekonomicznym, ale i ekologicznym.

Czym jest fotowoltaika?

Zanim przejdziemy do kwestii technicznych, warto najpierw wyjaśnić czym w ogóle jest fotowoltaika. Otóż jest to dziedzina nauki, w której sercem jest tzw. zjawisko fotowoltaiczne (w zależności od źródła nazywane również efektem). Najprościej tłumacząc, gdy fotony znajdujące się w promieniach słonecznych uderzają w ogniwa w panelach (będących częścią całego systemu, ale na tym skupimy się później) wytwarzają się ruchy elektronów, czyli prąd. Nie jest to jednak energia, którą można wykorzystać w naszych domowych urządzeniach - niezbędna jest jej konwersja.

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Tak naprawdę instalacje fotowoltaiczne składają się z trzech podstawowych elementów:

Niezbędny jest również panel do monitorowania zużycia energii, a także można rozszerzyć instalację o dodatkowe rozwiązania, np. pompę ciepła.

Dlaczego lokalizacja paneli ma tak duże znaczenie?

Często można przeczytać, że panele muszą być zamontowane w miejscu spełniającym ścisłe warunki. Między innymi w przypadku dachu powinien to być kąt około 35 stopni, a w przypadku gruntu musi to być otwarty teren, nieprzysłonięty cieniem budynków czy drzew. Nie są to bezpodstawne warunki - aby osiągnąć najwyższą wydajność całej instalacji nic nie może przeszkadzać w jej działaniu. Dlatego zawsze staramy się zapewnić panelom największą możliwą dostępność do promieni słonecznych, o każdej porze dnia.

Nasza oferta

Dostarczamy wszystkie komponenty instalacji oraz montujemy je w najlepszym możliwym miejscu na terenie gospodarstwa, aby zapewnić wysoką wydajność przez cały rok - niezależnie od sezonu czy pogody. Jeżeli chcą Państwo już dziś zacząć oszczędzać na rachunkach za prąd, warto poprosić nas o wycenę zlecenia.


P.P.H.U ROMEL | ul. Cmentarna 44, 85-184 Bydgoszcz | tel.: +48 606 760 826 | email romel@poczta.fm | NIP: 5540386359
© Wszelkie prawa zastrzeżone . ROMEL 2019. realizacja : krzysztoflesniak.eu